İhraç Edilen Ümit Dikbayır: Beni Değil Adaleti İhraç Ettiler!

İYİ Parti’den ihraç edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, TBMM’de düzenlendiği düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Bundan sonraki süreçte bağımsız milletvekili olarak yola devam edeceğini söyleyen Dikbayır, “İYİ Parti’de beni değil, adaleti ihraç ettiler” dedi.

İYİ Parti yönetimine seslenen Ümit Dikbayır, kendisinin “partiyi basın önünde eleştirdiği” gerekçesiyle ihraç edildiğini hatırlatarak “Şimdi sorma sırası bende hani ben genel başkanın banka hesaplarını incelemiştim, hani ben belediyelerle iş yapmıştım. Beni neden bu gerekçelerle ihraç etmediniz?” diye sordu.

“DÖRT GÖZLE DAVA AÇMALARINI BEKLİYORUM”

Meral Akşener’in özel kalemi Esma Bekar’ın kendisi hakkında suç

“ORADAKİ BİR KİŞİDEN VAZGEÇMİYOR”

“Genel Başkan beni çağırsaydı, ‘Ümit biraz kenarda dur, dinlen’ deseydi ben ikinci cümleyi kurdurmazdım kendisine” diyen Dikbayır, Esma Bekar hakkında sorulan bir soruya verdiği yanıtta ise şu ifadeleri kullandı:

“Biz genel başkanın özel kalemine karışamayız. İstediğini özel kalem yapabilir. Ama parti içerisinde olan şeylere karşı çıktığım çok olmuştu.Zaten bu nefretin sebebi de oradan geliyor. Hala doğru bulmuyorum. Bir özel kalemin bu kadar etkili, yetkili olmasını doğru bulmuyorum. Hepimizden vazgeçti, ama oradaki birkaç kişiden vazgeçemiyor. Bu da kamuyoyunun takdiridir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x